Lista participanților la concursului de desene dedicat scrierilor lui Ionel Teodoreanu

Participanți secțiunea gimnaziu: „Ulița copilăriei”

Nr. crt.LoculNume și prenume concurentClasaInstituția de învățământ
1Locul IGIURGICĂ ȘTEFANa V-aColegiul Național „G. Ibrăileanu” Iași
2Locul IIHRIB RALUCAa V-aLiceul Teoretic „Al. I Cuza” Iași
3Locul IIIUNGURU ELIZA (1)a VIIaȘcoala Gimnazială Osoi, Iași
4MențiuneOLINICI ECATERINAa VI-aȘcoala Gimnazială „B. P. Hasdeu” Iași
5MențiuneTOMA CATRINELa VI-aȘcoala Gimnazială „Ionel Teodoreanu” Iași
6MențiuneUNGURU ELIZA (2)a VIIaȘcoala Gimnazială Osoi, Iași
7ANDREI AMALIA-MARIAa VI-aColegiul Național „M. Eminescu” Iași
8ANDREI CRISTIANa VIIaȘcoala Gimnazială Osoi, Iași
9ANTONIE IUSTIN-GABRIELa V-aLiceul Teoretic „Al. I Cuza” Iași
10APETRIA-MORUZI ALEXANDRUa V-aColegiul Național „M. Eminescu” Iași
11AXINTE ALEXIA-MARIAa V-aColegiul Național „M. Eminescu” Iași
12BĂDĂRĂU ALINA-GEANINAa IV-aȘcoala Gimnazială „Al. Vlahuță” Iași
13BĂRBIERU VLĂDUȚa VII aLiceul Tehnologic „Ionel Teodoreanu” Victoria, Iaşi
14BEBEC ANDREIa VI aLiceul Tehnologic „Ionel Teodoreanu” Victoria, Iaşi
15BELCIU PARASCHEVAa VI-aȘcoala Gimnazială „Ionel Teodoreanu” Iași
16BEREHOI DIANAa VIII aLiceul Tehnologic „Ionel Teodoreanu” Victoria, Iaşi
17BICER MARIA-RENATAa VI-aȘcoala Gimnazială „Ion Creangă” Iași
18BÎRLĂDEANU DAVIDa VI-aLiceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iași
19BÎRLEANU IOANA-DENISAa V-aColegiul Național „G. Ibrăileanu” Iași
20BÎRZU COSMIN-ALEXANDRUa VI-aColegiul Național „M. Eminescu” Iași
21BLĂNȚĂ ANDREIa V-aLiceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iași
22BOUREANU BOGDAN-MIHAIa V-aLiceul Teoretic „Al. I Cuza” Iași
23BUCĂTARU MIRUNAa VI-aȘcoala Gimnazială „B. P. Hasdeu” Iași
24BUHAN ANTONIA-MARIANa VII-aȘcoala Gimnazială „Ion Neculce” Iași
25BUHUȘ CORINAa V aLiceul Tehnologic „Ionel Teodoreanu” Victoria, Iaşi
26BURA ANAa V-aColegiul Pedagogic „Vasile Lupu” Iași
27BURSUC ALEXIAa VIII-aLiceul Teoretic „D. Cantemir” Iași
28BUZDUGAN ELENA TEODORAa VII-aȘcoala Gimnazială Osoi, Iași
29CATRINESCU RADUa VII-aȘcoala Gimnazială „Ion Neculce” Iași
30CĂLIN CLAUDIAa VII-aȘcoala Gimnazială „B. P. Hasdeu” Iași
31CĂLIN LUCIA SAYABERAa VI-aȘcoala Gimnazială „Ion Creangă” Iași
32CHICHIRĂU ANA-MARIAa VII-aȘcoala Gimnazială „B. P. Hasdeu” Iași
33CHIRIAC LAURA-MIHAELAa V-aȘcoala Gimnazială „B. P. Hasdeu” Iași
34CHIRIȚĂ MARIAa VI-aColegiul Național „G. Ibrăileanu” Iași
35CHIȘLEAG CATERINAa VI-aȘcoala Gimnazială „Ionel Teodoreanu” Iași
36CHIȚAC ANA (1)a V-aLiceul Tehnologic „Ionel Teodoreanu” Victoria, Iaşi
37CHIȚAC ANA (2)a V-aLiceul Tehnologic „Ionel Teodoreanu” Victoria, Iaşi
38CHIȚAC ANDRA (1)a VII-aLiceul Tehnologic „Ionel Teodoreanu” Victoria, Iaşi
39CHIȚAC ANDRA (2)a VII-aLiceul Tehnologic „Ionel Teodoreanu” Victoria, Iaşi
40CIAUN DENISa VII-aLiceul Tehnologic „Ionel Teodoreanu” Victoria, Iaşi
41CIAUN MĂDĂLINAa VII-aLiceul Tehnologic „Ionel Teodoreanu” Victoria, Iaşi
42CIOBANU BIANCA-MIHAELAa V-aȘcoala Gimnazială „N. Iorga” Iași
43CIOBANU ESTERA-FLORINAa VII-aȘcoala Gimnazială „N. Iorga” Iași
44CIOCÂRLAN ELENA ISABELAa VaȘcoala Gimnazială Osoi, Iași
45CIOFU FLORINa V-aLiceul Tehnologic „Ionel Teodoreanu” Victoria, Iaşi
46CIORÂȚANU MARIAa VII-aColegiul Național „Emil Racoviță” Iași
47CIUBOTARIU ANDREEAa VI-aȘcoala Gimnazială „Ion Neculce” Iași
48COSTEA ANA-MARIAa VIII-aLiceul Teoretic „D. Cantemir” Iași
49COSTIN IOANAa VII-aȘcoala Gimnazială „Ion Creangă” Iași
50CRĂCIUN ANDREI-COSMINa V-aColegiul Național „M. Eminescu” Iași
51CUCOȘ DELIA ELENAa VIIIaȘcoala Gimnazială Osoi, Iași
52CUȚITARU GEORGIANAa VII-aȘcoala Gimnazială „Ion Neculce” Iași
53DARIE DAVID-OCTAVIANa VI-aȘcoala Gimnazială „Ionel Teodoreanu” Iași
54DĂNILĂ BIANCA-DUMITRAa VI-aLiceul Teoretic „D. Cantemir” Iași
55DOGARU MĂLINAa V-aLiceul Teoretic „Al. I Cuza” Iași
56DORNEANU CRISTIANa VI-aȘcoala Gimnazială „Al. Vlahuță” Iași
57DRAGOMIR DARIAa VI-aColegiul Național „Emil Racoviță” Iași
58DUCA BIANCAa V-aLiceul Teoretic „Al. I Cuza” Iași
59DUȚESCU DANIELAa VI-aȘcoala Gimnazială „N. Iorga” Iași
60EDU ANTONIAa V-aȘcoala Gimnazială „Al. Vlahuță” Iași
61FRUNZĂ PATRICIAa V-aLiceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iași
62GĂINĂ PETRONEL-COSMINa V-aȘcoala Gimnazială „Al. Vlahuță” Iași
63GÂLEA DARIAa VI-aȘcoala Gimnazială „Ionel Teodoreanu” Iași
64GENEȚ DENISAa V-aȘcoala Gimnazială „Ionel Teodoreanu” Iași
65GHIMPU ȘTEFANIA-CĂTĂLINAa VI-aColegiul Național „M. Eminescu” Iași
66GRAUR IOANA-ANDREEAa VII-aȘcoala Gimnazială „B. P. Hasdeu” Iași
67GRĂDIANU IOANAa VIII-aLiceul Teoretic „D. Cantemir” Iași
68GRUNZU CRISTIANAa V-aȘcoala Gimnazială „Ionel Teodoreanu” Iași
69HANEA DUMITRU-TUDORa VII-aȘcoala Gimnazială „B. P. Hasdeu” Iași
70HÎRLĂOANU CEZARAa VI-aȘcoala Gimnazială „Ion Creangă” Iași
71HODOROGEANU SILVIUa VI aLiceul Tehnologic „Ionel Teodoreanu” Victoria, Iaşi
72HUZA RAMONAa VII-aȘcoala Gimnazială „Ion Neculce” Iași
73ICHIM COSMIN-MIHAI (1)a VIII-aLiceul Teoretic „D. Cantemir” Iași
74ICHIM COSMIN-MIHAI (2)a VIII-aLiceul Teoretic „D. Cantemir” Iași
75IONESCU IOANAa V-aLiceul Teoretic „Al. I Cuza” Iași
76IVAN ISABELA-IOANAa VII-aȘcoala Gimnazială „Ion Neculce” Iași
77LUCACI VLADa V-aLiceul Teoretic „Al. I Cuza” Iași
78MAFTEI SAVA MATEI (1)a V-aColegiul Național „M. Eminescu” Iași
79MAFTEI SAVA MATEI (2)a V-aColegiul Național „M. Eminescu” Iași
80MARCIUC BIANCAa VII-aȘcoala Gimnazială „Ionel Teodoreanu” Iași
81MELINTE ȘTEFANA-GEORGIANAa VII-aColegiul Pedagogic „Vasile Lupu” Iași
82MINEA ȘTEFANAa VI-aȘcoala Gimnazială „Ion Creangă” Iași
83MOISUC TIFFANYa VI-aLiceul Teoretic „D. Cantemir” Iași
84MOROȘANU MARIAa VIII-aȘcoala Gimnazială „Ion Creangă” Iași
85MUNTEANU ANA-TEODORAa VII-aȘcoala Gimnazială „Ion Creangă” Iași
86MUNTEANU ANISIAa VI-aColegiul Național „M. Eminescu” Iași
87MURGOCI RALUCA-MIHAELAa VI-aȘcoala Gimnazială „B. P. Hasdeu” Iași
88MUTIHAC MARINELAa VII-aȘcoala Gimnazială „Ion Neculce” Iași
89NECULAU BIANCA-IOANAa V-aColegiul Național „M. Eminescu” Iași
90NEGRU OANAa VII aLiceul Tehnologic „Ionel Teodoreanu” Victoria, Iaşi
91NICHITOI SOFIA (1)a VI-aȘcoala Gimnazială „B. P. Hasdeu” Iași
92NICHITOI SOFIA (2)a VI-aȘcoala Gimnazială „B. P. Hasdeu” Iași
93NICOLAICIUC ȘTEFANIAa VI-aȘcoala Gimnazială „G. Coșbuc” Iași
94OLARU RAREȘa V-aȘcoala Gimnazială „Al. Vlahuță” Iași
95OLARU SEBIa VII aLiceul Tehnologic „Ionel Teodoreanu” Victoria, Iaşi
96PATRONA DENISAa VII-aȘcoala Gimnazială „Ion Neculce” Iași
97PICU ANDREEA-CRISTINAa V-aȘcoala Gimnazială „Al. Vlahuță” Iași
98PINTILIE LAVINIAa VIII aLiceul Tehnologic „Ionel Teodoreanu” Victoria, Iaşi
99PODARU ANAa VIII aLiceul Tehnologic „Ionel Teodoreanu” Victoria, Iaşi
100PODARU DUMITRUa VII aLiceul Tehnologic „Ionel Teodoreanu” Victoria, Iaşi
101PODARU GEORGIANA (1)a VII-aColegiul Pedagogic „Vasile Lupu” Iași
102PODARU GEORGIANA (2)a VII-aColegiul Pedagogic „Vasile Lupu” Iași
103POPESCU BIANCA-IOANA (1)a VIII-aȘcoala Gimnazială „B. P. Hasdeu” Iași
104POPESCU BIANCA-IOANA (2)a VIII-aȘcoala Gimnazială „B. P. Hasdeu” Iași
105POPESCU DENISAa VI-aLiceul Teoretic „D. Cantemir” Iași
106PORCĂRAȘU GIUSEPPE-GABRIELa VI-aȘcoala Gimnazială „Ionel Teodoreanu” Iași
107PRECUL REBECAa V-aLiceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iași
108RADU ANDREEAa VII-aȘcoala Gimnazială „N. Iorga” Iași
109RADU MIHAI-ALEXANDRUa V-aLiceul Teoretic „Al. I Cuza” Iași
110ROTHSCHING ANA HANNELOREa VI-aLiceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iași
111RUSU ALINa VI-aȘcoala Gimnazială „Ionel Teodoreanu” Iași
112SCUTELNICU IULIANa VI-aȘcoala Gimnazială „Ion Neculce” Iași
113SÎNGHEORGHE BIANCAa VIII-aȘcoala Gimnazială „G. Coșbuc” Iași
114SPIȚELNICU CRISTINAa VI-aȘcoala Gimnazială „Ion Creangă” Iași
115STĂNICĂ MELISSA-MARIAa VI-aȘcoala Gimnazială „Ionel Teodoreanu” Iași
116STĂNILĂ ELENAa VI-aȘcoala Gimnazială „Ion Neculce” Iași
117SUCEVEANU TEONAa V-aȘcoala Gimnazială „B. P. Hasdeu” Iași
118ȘIPOTEANU ECATERINAa VII-aȘcoala Gimnazială Osoi, Iași
119ȘTEFAN ANDREEA-ELENAa V-aȘcoala Gimnazială „Al. Vlahuță” Iași
120TALICA REBECAa VI-aȘcoala Gimnazială „Al. Vlahuță” Iași
121TASON ILIANA-MARIAa VI-aColegiul Național „M. Eminescu” Iași
122TEȘOI CRINA-AMELIAa VI-aȘcoala Gimnazială „N. Iorga” Iași
123TUDOR DENISa VaȘcoala Gimnazială Osoi, Iași
124ȚIBULEA GABRIELAa V-aLiceul Teoretic „Al. I Cuza” Iași
125VERDEȘ DELIAa V-aLiceul Teoretic „Al. I Cuza” Iași
126VIZITIU ROXANA-ȘTEFANAa VI-aȘcoala Gimnazială „B. P. Hasdeu” Iași
127ZAHARIA MARIAa VI-aȘcoala Gimnazială „Ionel Teodoreanu” Iași

Participanți secțiunea liceu: „La Medeleni”

Nr. crt.LoculNume și prenume concurentClasaInstituția de învățământ
1Locul ICĂRĂMIDARU NORAHa X-aLiceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iași
2Locul IIMARIAN PATRISIAa XII-aColegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași
3Locul IIIURSU VICTORIA-GABRIELA (2)a IX-aColegiul Pedagogic „Vasile Lupu” Iași
4MențiuneSERBANIUC CRISTINAa IX-aColegiul Tehnic „Gh. Asachi” Iași
5MențiuneURSU VICTORIA-GABRIELA (1)a IX-aColegiul Pedagogic „Vasile Lupu” Iași
6ALECU ANDREI-RAYMONDa IX-aLiceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iași
7ASOFIEI MĂRIUCA-LAVINIAa IX-aColegiul Național „G. Ibrăileanu” Iași
8BODESCU BIANCAa XI-aColegiul Național „Mihai Eminescu” Iași
9BRÂNDUȘ ȘTEFANIAa X-aColegiul Tehnic „Gh. Asachi” Iași
10BUZATU CORNELIU (1)a XI-aColegiul Pedagogic „Vasile Lupu” Iași
11BUZATU CORNELIU (2)a XI-aColegiul Pedagogic „Vasile Lupu” Iași
12GHEORGHIȚĂ MARIAa IX-aColegiul Pedagogic „Vasile Lupu” Iași
13MĂZĂREANU ANDREEA-CRISTINAa XII-aColegiul Național „Mihai Eminescu” Iași
14MELINTE CRISTIAN-GEORGEa IX-aSeminarul Teologic Ortodox „Vasile cel Mare” Iași
15NAPÂRCĂ ROXANA-ELENAa XI-aColegiul Pedagogic „Vasile Lupu” Iași
16OPREA VASILEa IX-aColegiul Național „G. Ibrăileanu” Iași
17PAMFIL DUMITRIȚA-ANDREEAa XI-aLiceul Tehnologic „Virgil Madgearu” Iași
18PODARU ALEXANDRA-ELENA (1)a X-aColegiul Pedagogic „Vasile Lupu” Iași
19PODARU ALEXANDRA-ELENA (2)a X-aColegiul Pedagogic „Vasile Lupu” Iași
20ȘTIRBU VLAD-CONSTANTINa IX-aColegiul Național „Mihai Eminescu” Iași
21TĂNASE IOANA-CORNELIAa XII-aColegiul Național „G. Ibrăileanu” Iași
22TEMCIUC IRINAa XII-aColegiul Tehnic „Gh. Asachi” Iași
23TURCU DENISA (1)a X-aLiceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iași
24TURCU DENISA (2)a X-aLiceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iași
25VÂNTU ANCUȚA-IONELA (1)a X-aColegiul Pedagogic „Vasile Lupu” Iași
26VÂNTU ANCUȚA-IONELA (2)a X-aColegiul Pedagogic „Vasile Lupu” Iași

echipa Teodorenii